Pogoń Szczecin – Iskra Kielce

W meczu piątej kolejki zmierzymy się w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin. Mecz odbędzie się w środę o godz. 18:30.

Informacje ze Szczecina

Trenerem Pogoni jest Wojciech Zydroń, który jest jednocześnie zawodnikiem. Wojciech Zydroń to lewoskrzydłowy, który spędził u nas aż 11 lat w sezonach 1997-2008. Zydroń był królem strzelców ekstraklasy w sezonie 2009/10 z dorobkiem 247 bramek.

Drużyna ze Szczecina z dwoma punktami zajmuje 5 miejsce w grupie granatowej Superligi.

Pogoń do meczu z nami przystępuje po wyjazdowym zwycięstwie nad drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego 28 do 25. Było to pierwsze zwycięstwo szczecińskiej siódemki w tym sezonie. W tym meczu najskuteczniejszym piłkarzem był egzekutor rzutów karnych Wojciech Zydroń, który zdobył 7 bramek. Sześć bramek dołożył prawoskrzydłowy Wojciech Jedziniak. Pięć bramek zdobył młody obrotowy Tomasz Grzegorek.

W szeregach naszego środowego rywala występuje trzech piłkarzy związanych w przeszłości z naszą drużyną. Pierwszym z nich jest prawy rozgrywający Mateusz Zaremba, który spędził w Kielcach pięć sezonów w latach 2007-2012. Kolejnym jest środkowy rozgrywający Bartosz Konitz występujący w żółto-biało-niebieskich barwach w latach 2006-2010. Trzecim z nich jest wyżej wymieniony grający trener Wojciech Zydroń.

Wieści z naszego podwórka

Do meczu piątej kolejki przystąpimy po zwycięstwie w Lidze Mistrzów nad Mieszkowem Brześć 29 do 24. Świetne zawody na Białorusi rozegrał Filip Ivić, co zaowocowało wyborem do najlepszej siódemki kolejki Ligi Mistrzów. Najskuteczniejszym graczem naszej ekipy był, zdobywca sześciu bramek, Krzysztof Lijewski.

W naszej drużynie nie wystąpią Dean Bombac, Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki i Tobias Reichmann.

Jesteśmy liderem grupy granatowej Superligi z dorobkiem 10 punktów.

Ostatnie mecze

W ostatnich pięciu spotkaniach między Iskrą a Pogonią zanotowano następujące wyniki:

12.12.2015 Iskra Kielce – Pogoń Szczecin 32:24

02.09.2015 Pogoń Szczecin – Iskra Kielce 27:27

10.05.2015 Pogoń Szczecin – Iskra Kielce 25:36

07.05.2015 Iskra Kielce – Pogoń Szczecin 38:25

06.05.2015 Iskra Kielce – Pogoń Szczecin 31:22

Wszystkie mecze rozegrano na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Poprzedni tekst

Zapowiedź meczu ze Stalą Mielec

Następny tekst

Iskra Kielce - IFK Kristanstad. Zapowiedź

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Podziel się swoją opinią i skomentuj ten wpis