Pick Szeged – Iskra Kielce

W meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów zmierzymy się na wyjeździe z wicemistrzem Węgier Pickiem Szeged. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 17:00.

Informacje z Szegedu

Trenerem drużyny z Węgier jest Hiszpan Juan Carlos Pastor. Trenuje on naszego rywala od 2013 roku. Największe osiągnięcia w karierze uzyskał z reprezentacją Hiszpanii w latach 2005-2008, z którą kolejno zdobył złoty medal Mistrzostw Świata, srebro Mistrzostw Europy oraz brąz Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Pick w meczu poprzedzającym niedzielne spotkanie pokonał na wyjeździe Vaci KSE 36 do 27. Najskuteczniejszym graczem był, zdobywca 8 bramek, prawoskrzydłowy Pedro Rodriguez Alvarez. Pięć bramek dorzucił słoweński kołowy Matej Gaber. Po 4 bramki rzucili węgierscy rozgrywający Zsolt Balogh i Richard Bodo oraz słoweński prawoskrzydłowy Mario Sostarić.

W poprzednim meczu Ligi Mistrzów Pick pokonał na wyjeździe Prvo Zagrzeb 26 do 24. Najskuteczniejszym graczem był wspomniany wyżej Mario Sostarić, który zdobył 6 bramek. Po 5 dołożyli rosyjski lewy rozgrywający Sergiej Gorbok, środkowy rozgrywający Chorwat Sandro Obranović i szwedzki lewoskrzydłowy Jonas Kallman.

Po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów wicemistrz Węgier zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy B, z dorobkiem 3 punktów.

W od tego sezonu w barwach Picku występuje dwóch naszych byłych zawodników. Są to bramkarz Marin Sego oraz prawy rozgrywający Denis Buntić.

Wieści z naszego podwórka

W ostatnim meczu pokonaliśmy u siebie Gwardię Opole 34 do 23. Kolejny raz w tym sezonie najskuteczniejszy okazał się Karol Bielecki, który zdobył 6 bramek. Pięć goli dorzucił skrzydłowy Manuel Strlek. W tym meczu kontuzji doznał obrotowy Patryk Walczak, którego rozbrat z parkietem potrwa przynajmniej dwa miesiące.

Oprócz Walczaka na Węgrzech nie wystąpią Piotr Chrapkowski i Michał Jurecki.

Jesteśmy liderem grupy B Ligi Mistrzów z dorobkiem 4 punktów.

Ostatnie mecze

W ostatnich pięciu spotkaniach między Iskrą a Pickiem zanotowano następujące wyniki:

06.03.2016 Iskra Kielce – Pick Szeged 27:26

20.09.2015 Pick Szeged – Iskra Kielce 31:30

06.12.2014 Pick Szeged – Iskra Kielce 26:27

04.10.2014 Iskra Kielce – Pick Szeged 37:32

24.03.2013 Iskra Kielce – Pick Szeged 32:27

Wszystkie mecze rozegrano w Lidze Mistrzów.

Na zdjęciu kibice zasiadający za jedną z bramek w hali Picku Szeged, którzy dopingują swoją drużynę. Ich doping ogranicza się głównie do użycia bębnów, krótkich okrzyków oraz przeszkadzania rywalowi.

fot.: tiszaipihenes.hu

Poprzedni tekst

Rozstrzygnięcie Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego 2016

Następny tekst

Iskra Kielce - Zagłębie Lubin. Zapowiedź

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Podziel się swoją opinią i skomentuj ten wpis