Iskra Kielce – Vardar Skopje

W meczu dziewiątej kolejki Ligi Mistrzów zmierzymy się w Hali Legionów z Vardarem Skopje. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 18.

Informacje ze Skopje

Trenerem naszego niedzielnego rywala jest Raul Gonzalez, który prowadzi ich od 2014 roku. Trener Vardaru w przeszłości był asystentem Talanta Dujszebajewa w BM Ciudad Real.

W ostatnim spotkaniu przegrali u siebie w meczu Ligi Mistrzów z Rhein-Neckar Loewen 26 do 29. Najwięcej bramek dla Vardaru rzucili Czarnogórzec Borozan oraz Joan Canellas, po 6.

Vardar jest liderem grupy B Ligi Mistrzów.
fot.: rkvardar.mk
Joan Canellas – 30-letni środkowy rozgrywający. Reprezentant Hiszpanii, w barwach której wystąpił w 123 meczach i zdobył 342 bramki. Grał w wielu czołowych klubach Europy, były to m. in. THW Kiel, HSV Hamburg, FC Barcelona.
fot.: rkvardar.mk
Arpad Sterbik – doświadczony, 37-letni bramkarz. Obecnie reprezentujący Hiszpanię, z którą na ostatnich mistrzostwach Europy zdobył srebrny medal. W 2005 roku został Piłkarzem Ręcznym IHF.
fot.: rkvardar.mk
Timur Dibirov – 33-letni, lewy skrzydłowy. W reprezentacji Rosji rozegrał 158 spotkań i zdobył 540 bramek. Jest najlepszym strzelcem Vardaru w tej edycji Ligi Mistrzów, do tej pory rzucił 37 bramek.
fot.: rkvardar.mk
Alex Dujszebajew – urodzony w 1992 roku prawy rozgrywający. Syn naszego trenera Tałanta Dujszebajewa. Od przyszłego sezonu będzie on graczem naszego klubu. Podobnie jak Timur Dibirov, zdobył 37 bramek w tym sezonie Ligi Mistrzów. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał 36 meczów, w których rzucił 63 bramki. Srebrny medalista ostatnich Mistrzostw Europy.
fot.: rkvardar.mk
Ivan Cupić – gracz, którego specjalnie przestawiać nie trzeba. Urodzony w 1986 roku chorwacki prawy skrzydłowy spędził u nas ostatnie cztery sezony. W reprezentacji Chorwacji rozegrał 131 spotkań i zdobył w nich 492 bramki.

Wieści z naszego podwórka

Do meczu z Vardarem przystępujemy po zwycięstwie nad Wybrzeżem Gdańsk 33 do 26. Osiem bramek w tym meczu zdobył Julen Aginagalde. Po pięć dorzucili Darko Djukić i Krzysztof Lijewski.

Po raz pierwszy w tym sezonie na parkiecie wreszcie będziemy mogli zobaczyć Michała Jureckiego, który wraca po kontuzji, której nabawił się w czasie Igrzysk Olimpijskich.

W grupie B Ligi Mistrzów zajmujemy drugie miejsce, mając taki sam dorobek punktowy jak Vardar Skopje. Najskuteczniejszym naszym zawodnikiem w Lidze Mistrzów jest Julen Aginagalde, który rzucił 39 bramek.

Ostatnie mecze

W ostatnich meczach między Iskrą Kielce a Vardarem Skopje padły następujące wyniki:

12.11.2016 Vardar Skopje – Iskra Kielce 40:34

28.11.2015 Iskra Kielce – Vardar Skopje 23:20

24.10.2015 Vardar Skopje – Iskra Kielce 34:24

19.04.2015 Iskra Kielce – Vardar Skopje 33:31

11.04.2015 Vardar Skopje – Iskra Kielce 20:22

Wszystkie mecze rozegrano w Lidze Mistrzów.

Przypominamy również, że na mecz z Vardarem można przynosić dary na Szlachetną Paczkę. Szczegółowe informacje TUTAJ

Poprzedni tekst

Zapowiedź meczu z Wybrzeżem Gdańsk

Następny tekst

Zapowiedź Świętej Wojny

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Podziel się swoją opinią i skomentuj ten wpis