W pierwszej kolejce Superligi zmierzymy się 10 września o godzinie 19 w Gdańsku z Wybrzeżem. Zapraszamy do przeczytania krótkiej zapowiedzi nadchodzącego spotkania.

 

Informacje z Gdańska

Wybrzeże wraca do najwyższej klasy rozgrywek po roku nieobecności.

Trenerami gdańskiej siódemki są dobrze znani wielokrotni reprezentanci Polski Damian Wleklak i Marcin Lijewski.

Kapitanem Wybrzeża jest obrotowy Łukasz Rogulski, który w sezonie 2014/2015 Superligi rzucił 141 bramek. Ważnym graczem jest środkowy rozgrywający Adrian Kondratiuk, który był czołowym strzelcem drużyny w poprzednim sezonie. Skutecznym zawodnikiem jest także prawoskrzydłowy Wojciech Prymlewicz.

W Wybrzeżu występują piłkarze będący w przeszłości związani z naszą drużyną. Obaj są lewoskrzydłowymi. Jednym z nich jest wychowanek naszego klubu Piotr Papaj. Drugi gracz to Damian Kostrzewa, który spędził w Iskrze pół roku. Warto dodać, że Kostrzewa był królem strzelców Superligi w sezonie 2012/2013 z dorobkiem 208 bramek.

Nasz sobotni rywal ostatnio rozegrał dwa mecze w ramach V Memoriału Leona Walleranda dla Wybrzeża. W meczu półfinałowym zwyciężył ze Spójnią Gdańsk 29 do 27, w finale pokonał Sokół Kościerzyna 26 do 23.

 

Wieści z naszego podwórka

Do inaugurującego meczu ligowego przystępujemy po zajęciu trzeciego miejsca w Klubowych Mistrzostwach Świata. Rozegraliśmy tam trzy mecze. W ćwierćfinale pokonaliśmy brazylijską drużynę Taubate 33 do 30. Następnie w półfinale ponieśliśmy porażkę z PSG 25 do 29. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyliśmy z katarskim Al-Saad 36 do 25.

Po zakończeniu sezonu doszło do kilku zmian w naszych szeregach. Karierę zakończył Grzegorz Tkaczyk, a do nowych klubów odeszli Ivan Cupić (Vardar Skopje), Denis Buntić i Marin Sego (obaj Pick Szeged). Naszą drużynę wzmocnili Filip Ivić (RK Zagrzeb), Darko Djukić (Besiktas Stambuł), Dean Bombac (Pick Szeged) i Patryk Walczak (Pogoń Szczecin).

Wśród zawodników naszej drużyny nie wystąpią kontuzjowani Michał Jurecki i Dean Bombac. Michał Jurecki we wtorek przeszedł operację i jego rozbrat z piłką ręczną potrwa ok. 8 tygodni.

 

Ostatnie mecze

W ostatnich pięciu spotkaniach między Iskrą a Wybrzeżem padły następujące wyniki:

18.03.2015 – Wybrzeże Gdańsk – Iskra Kielce 29:40

11.11.2014 – Iskra Kielce – Wybrzeże Gdańsk 25:22

29.11.2009 – Wybrzeże Gdańsk – Iskra Kielce 25:34

01.09.2009 – Iskra Kielce – Wybrzeże Gdańsk 33:21

04.03.2009 – Wybrzeże Gdańsk – Iskra Kielce 26:25

Wszystkie mecze rozegrano w ramach rozgrywek Superligi.

 

Zapowiedź przedmeczowa będzie pojawiać się przed każdym meczem we wszystkich rozgrywkach. Zawierać będzie informacje z obozu rywala, z naszego podwórka, ostatnie kilka spotkań oraz kwestie związane ze sferą kibicowską naszego przeciwnika.

krawczu

 

Poprzedni tekst

Nowa inicjatywa kibiców Iskry, oraz konkurs z nią związany...Zapraszamy!

Następny tekst

Zapowiedź meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Podziel się swoją opinią i skomentuj ten wpis