Podobnie jak w ubiegłym roku do akcji Szlachetna Paczka włączamy się wspólnie z Klubem. W tym roku jednak chcemy pomóc dwóm rodzinom, więc liczymy na wsparcie wszystkich kibiców! Tak jak w poprzednich latach dary będzie można przekazywać na dwóch meczach. Pierwsza okazja w niedzielę, przy okazji meczu z Vardarem Skopje! Przy wejściu do hali zostaną ustawione specjalne urny, do których będzie można włożyć przyniesione produkty. Będzie istniała również możliwość przekazania datków pieniężnych do specjalnych puszek, z którymi podczas meczów z Vardarem oraz Wisłą Płock (6 grudnia) będą chodziły wyznaczone osoby. Za uzbierane pieniądze zostaną dokupione produkty z list, które przedstawiamy poniżej wraz z krótkim opisem rodzin.

Zachęcamy do włączenia się do akcji! Pamiętajmy również, że zbliżają się Święta, dajmy tym osobom szansę na radosne i spokojne ich spędzenie! Na mecze przychodzi kilka tysięcy osób, razem możemy naprawdę wiele!

Opis rodziny

Pani Krystyna (77 l.) od 10 lat żyje samotnie.

Pani Krystyna została sama po śmierci męża. Ma wiele problemów ze zdrowiem (zwyrodnienie lędźwiowe, żylaki, nadciśnieniem, tarczyca, jaskra). Wielką trudnością pani Krystyny są też finanse, jej emerytura wynosi (931 zł), gdzie po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz wykupienia niezbędnych leków razem (865 zł) , pozostaje jej miesięcznie 66 zł. Dlatego pani Krystyna czasem rezygnuje z leków.

Pani Krystyna pomimo wielu przeciwności losu stara się nie narzekać na swoją sytuację, potrafi się uśmiechać. Jest to bardzo ciepła, otwarta osoba, chętnie opowiada o swojej pasji jaką było i jest szycie na maszynie jednak teraz niemożliwe ze względu na stan zdrowia.
Pani Krystyna najbardziej potrzebuje węgla, żywności i środki czystości – na te artykuły pani Krystyna przeznacza znaczna część swojego budżetu.

Potrzeby rodziny

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach.

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.

ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 K zimowe kurtka xl/ xxl wysoka
2 M zimowe swetry xl / xxl wysoka
3 M zimowe spodnie xl / xxl wysoka
4 M zimowe skarpety 41

Obuwie

Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 M zimowe kozaki 41 trochę szersze
2 M letnie pantofle 41


Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, Koc, Pościel
VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: kaloryfer bądź inny grzejnik na prąd albo gaz, najlepiej na kółkach. sytuacja z ogrzewaniem jest u pani bardzo ciężka. W łazience byłby on niezbędny gdyż tam nie dość, że nie ma ciepłej wody, to jeszcze brak doprowadzonego ogrzewania

Szczególne upominki:

mydełko, perfumy

węgiel pani nie stać na kupno odpowiedniej ilości węgla na zimę
żywność zostaje pani niewiele pieniędzy po dokonaniu opłat i wykupieniu leków
kaloryfer grzejnik przenośny na prąd  pomógłby w zagrzaniu mieszkania, pani mogłaby wedle potrzeb postawić obok łóżka albo w łazience

 

Opis drugiej rodziny

Pani Ewelina (32 l.) i Pan Krzysztof (34 l.) są szczęśliwymi rodzicami dwuipółletnich bliźniaków: Wiktorii i Patryka.

Pani Ewelina po urodzeniu bliźniaków zrezygnowała z pracy, aby zająć się wychowaniem dzieci. Sytuacja rodziny pogorszyła się około rok temu kiedy pan Krzysztof stracił pracę. Obecnie utrzymują się z zasiłku dla bezrobotnych i pomocy państwa. Pan Krzysztof planuje założyć własną działalność – stara się o dofinansowanie. Dochód na jednego członka rodziny wynosi 372 zł.

Pani Ewelina to bardzo oddana swoim dzieciom matka. Chce dla nich jak najlepiej dlatego martwi ją bezrobocie męża. Ale wspiera go w jego planach. Pan Krzysztof to prawdziwy ojciec, który nie może przeżyć, że nie pracuje. Dlatego też podejmuje próby otwarcia własnej działalności.

Najważniejszą potrzebą rodziny jest żywność, ponieważ to podstawa życia. Pani Ewelina prosiła również o odkurzacz, ponieważ go nie posiada. Rodzina potrzebuje także odzieży dla dzieci, ponieważ bliźniaki bardzo szybko rosną i wyrastają ze swoich ubrań.

Potrzeby rodziny

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, mleko, masło.

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Artykuły dziecięce: Chusteczki nawilżające.

ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 M przejściowe bluzki, na 104 cm 2-letnie dziecko, szczupłe
2 M przejściowe bluzki, na 110 cm 2-letnie dziecko, szczupłe
3 M przejściowe spodnie na 110 cm 2 l.
4 K przejściowe leginsy na 110 cm 2. l.


Obuwie

Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 M zimowe kozaczki 24
2 M zimowe buty 26

Materiały szkolne:

Farbki, Papier kolorowy, Kredki, Plastelina
Inne: Malowanki, ryza papieru.

Wyposażenie mieszkania:

Ręczniki, Pościel
VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: Odkurzacz, mikrofalówka, pralka rodzina nie posiada. Zakupienie tych sprzętów zdecydowanie przekracza możliwości finansowe rodziny.

Szczególne upominki:

Wiktoria – wózek dla lalek. Patryk – samochód. Pani Ewelina – kosmetyki. Pan Krzysztof – kosmetyki.

Żywność Zawsze jest potrzebna.
Odkurzacz rodziny nie stać na taki wydatek
Odzież Dzieci szybko wyrastają ze swoich ubrań.


POMAGAMY!

Poprzedni tekst

Zapowiedź Świętej Wojny

Następny tekst

Zapowiedź meczu z KS Meble Wójcik Elbląg

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Podziel się swoją opinią i skomentuj ten wpis