Iskra Kielce – KS Meble Wójcik Elbląg

Trzy dni po Świętej Wojnie gramy ostatni mecz w tym roku. W piątek o godz. 18:30 zmierzymy się w Hali Legionów z KS Meble Wójcik Elbląg.

Wieści z Elbląga

KS Meble Wójcik Elbląg jest beniaminkiem, wracającym do gry na najwyższym szczeblu rozgrywek po ośmiu latach.

Drużynę prowadzi Jacek Będzikowski, który przez ostatnie lata był asystentem selekcjonera reprezentacji Michaela Bieglera.

W ostatnim meczu KS Meble Wójcik przegrali z MMTS Kwidzyn 21 do 23. Po 6 bramek w tym meczu zdobyli rozgrywający Piotr Adamczak i obrotowy Bartosz Janiszewski.

Drużyna z Elbląga zwyciężyła tylko w jednym spotkaniu i z dorobkiem trzech punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy granatowej.

W elbląskiej siódemce jest jeden piłkarz z przeszłością w Iskrze. To Daniel Żółtak, który grał w Kielcach w latach 2006-2011. Jak większość dobrze pamięta, zawodnik ten występuje na pozycji obrotowego.

Wieści z naszego podwórka

Do spotkania z beniaminkiem z Elbląga przystępujemy po zwycięstwie nad Wisłą Płock. W meczu, który wygraliśmy 26 do 23, najskuteczniejszy był Julen Aginagalde, który rzucił 5 bramek. Cztery bramki dorzucił Uros Zorman. Niestety w tym meczu kontuzji doznał Michał Jurecki. Kontuzja wykluczy go z gry na kilka tygodni, w związku z czym nie wystąpi w styczniowych Mistrzostwach Świata we Francji.

Oprócz Michała Jureckiego w meczu z elblążanami nie wystąpi Paweł Paczkowski, który także doznał urazu w meczu z Wisłą Płock. Niepewny jest występ Piotra Chrapkowskiego i Deana Bombaca.

Jesteśmy liderem grupy granatowej Superligi. Po meczu z Wisłą Płock pozostajemy jedyną niepokonaną drużyną na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Ostatnie mecze

12.09.2016 KS Meble Wójcik Elbląg – Iskra Kielce 20:26 (Superliga)

08.12.2014 KS Meble Wójcik Elbląg – Iskra Kielce 26:32 (Puchar Polski)

26.02.2014 KS Meble Wójcik Elbląg – Iskra Kielce 13:40 (Puchar Polski)

05.03.2014 Iskra Kielce – KS Meble Wójcik Elbląg 46:24 (Puchar Polski)

01.03.2008 KS Meble Wójcik Elbląg – Iskra Kielce 24:27 (Superliga)

Poprzedni tekst

Szlachetna Paczka 2016! Przyłącz się do akcji!

Następny tekst

Szlachetna Paczka 2016 - podsumowanie

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Podziel się swoją opinią i skomentuj ten wpis