10 drużyn i ponad 100 zawodników wzięło udział w drugiej edycji Turnieju Pamięci Bogusia Miraszewskiego – legendarnego kibica Iskry Kielce, który zmarł 28 kwietnia 2016 roku.

Podobnie jak rok temu rywalizacja toczyła się na parkiecie hali przy ulicy Jagiellońskiej. Przed rozpoczęciem zmagań sportowych nastąpiło uroczyste poświęcenie flagi śp. Bogusia przez księdza biskupa Mariana Florczyka. Odmówiona została także wspólna modlitwa.

 


 

Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 10 drużyn. W wyniku losowania zostały one podzielone na dwie grupy po pięć zespołów. W każdej grupie rozegrano dziesięć spotkań (każdy z każdym). Do kolejnej fazy (półfinały) awansowały po dwa najlepsze teamy z grupy.

W wielkim finale zagrały zespoły Top Klima Kielce oraz Bezpośrednie Zaplecze. Co ciekawe, dla obu ekip był to debiut na Turnieju Pamięci Bogusia Miraszewskiego. Ostatecznie lepsze okazało się Bezpośrednie Zaplecze, które pokonało rywali 10:9.

 

Zwycięzcy turnieju – Bezpośrednie Zaplecze

 

Brąz przypadł drużynie FC The Best. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy The Young Oldboys. Najlepszym bramkarzem turnieju został Miłosz Wałach (Bezpośrednie Zaplecze). Tytuł króla strzelców po raz drugi z rzędu zdobył Damian Pięta (The Young Oldboys).

Na kolejną edycję Turnieju Pamięci Bogusia Miraszewskiego zapraszamy za rok.

Poprzedni tekst

Wyjazd do Kwidzyna - zapisy!

Następny tekst

Po puchar do Lublina! AKTUALIZACJA!!!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Podziel się swoją opinią i skomentuj ten wpis