Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie z Klubem włączamy się do akcji Szlachetna Paczka. Tak jak w poprzednich latach dary będzie można przekazywać na dwóch meczach. Pierwsza okazja już jutro w trakcie meczu z Chrobrym Głogów, kolejna w niedzielę podczas spotkania Ligi Mistrzów przeciwko PSG. Przy wejściu do hali zostaną ustawione specjalne urny, do których będzie można włożyć przyniesione produkty. Będzie istniała również możliwość przekazania datków pieniężnych do specjalnych puszek, z którymi podczas meczów będą chodzić wyznaczone osoby. Za uzbierane pieniądze zostaną dokupione produkty z listy, którą przedstawiamy poniżej wraz z krótkim opisem rodzin.

Pani Monika (69 l.) jest osobą starszą i samotną, zmagającą się z przewlekłymi chorobami. Pani Monika od kilkunastu lat jest wdową. Po śmierci męża zaczęła podupadać na zdrowiu. Najpierw zdiagnozowano u niej astmę, następnie cukrzycę. Od ponad roku pani Monika spędza większość dnia w łóżku z powodu pogorszenia stanu zdrowia. Jest to niezwykle uciążliwe dla osoby samotnej, ponieważ zwykłe zakupy stanowią wyzwanie. Pani Monice pomaga opiekunka, lecz przychodzi ona tylko na kilka godzin dziennie. Oprócz osamotnienia i przewlekłych chorób kobieta zmaga się także z licznymi wydatkami, których nie może w pełni pokryć emerytura (500 zł). Znaczna część dochodu przeznaczana jest na leki. Często nie są one wykupywane, bądź nie wystarcza pieniędzy na zapewnienie podstawowych produktów żywnościowych. Wtedy dochód miesięczny wynosi 40 zł. Pani Monika, pomimo trudności, stara się funkcjonować najlepiej jak potrafi. Jest z siebie dumna, ponieważ samodzielnie wykonuje codzienną toaletę. Kobieta jest osobą doświadczoną przez los. Utrata męża i liczne choroby wpłynęły znacznie na jej samopoczucie i ogólny stan zdrowia, lecz pani Monika wierzy, że może jeszcze poprawić swój obecny byt. Wśród najważniejszych potrzeb znajduje się przede wszystkim materac odleżynowy, ponieważ Pani Monika większość czasu spędza przykuta do łóżka. Równie ważna jest żywność oraz środki czystości, na zakup których czasem nie może sobie pozwolić.

Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach.
Wymagania żywieniowe: Produkty cukrzycowe.
Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.
Artykuły dziecięce: puder przeciw odparzeniom , sudocrem.

Odzież:
Rodzaj odzieży: Sweter zimowy; Rozmiar: M; Sylwetka: szczupła
Rodzaj odzieży: Bluza polarowa; Rozmiar: M; Sylwetka: szczupła

Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

Inne:
Materac odleżynowy – Pani Monika większość czasu spędza w pozycji leżącej, co może prowadzić do odleżyn. Aby temu zapobiec najlepszą opcją jest specjalistyczny materac.

Inne potrzeby:
Balkonik do chodzenia , kula do chodzenia – jest to nieodłączny sprzęt osoby niepełnosprawnej. Dzięki temu Pani Monika mogłaby się sprawniej poruszać.

Specjalne upominki:
Obraz z wizerunkiem konia – pani Monika jest pasjonatką zwierząt, więc wiele radości dałby jej taki obraz.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji!

Poprzedni tekst

Zareklamuj się z Iskrą!

Następny tekst

Niespodzianka dla karnetowców przed meczem z PSG - komunikat grupy Ultras Iskra Kielce [AKTUALIZACJA]

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Podziel się swoją opinią i skomentuj ten wpis