Dziś druga część wspomnień i dużo wyjazdowego klimatu lat 90-tych. Autorem Wojtas. Całkiem inne realia niż obecnie, zapraszamy!

„Pierwsze mecze wyjazdowe w latach 90-tych zwykle nie dochodziły do skutku. Stróże prawa zawsze się czegoś czepiali, a to zły stan samochodu, a to kibice źle się zachowywali. Raz, czekając na wyjazd (na hali na Krakowskiej), jeden od nas rozwalił wielką reklamówkę , w której były flagi i alkohol. Wszystko się rozlało, więc smrodu było co nie miara. Policja nie chciała nas wypuścić z hali. Udało nam się jeszcze złapać busa z Żytniej, ale policjanci zablokowali całą ulicę i tyle było z wyjazdu.

Innym razem załatwiałem wyjazd na mecz do Płocka. W ostatniej chwili się udało. Wyjazd był z Krakowskiej. Mieszkałem wtedy na Podkarczówce i musiałem po coś skoczyć na chwilę do domu. Gdy wróciłem pod halę okazało się, że chłopaki już pojechały. Szukali mnie, lecz nie wiedzieli gdzie mieszkam. Poszedłem do domu i wziąłem od taty samochód, mówiąc, że zmarł kolega i jadę na pogrzeb. Pojechałem sam do Płocka, na mecz dotarłem w 20 minucie. Ludzie od nas byli w szoku, że w ogóle zdążyłem.

Na innym wyjeździe, na jednym z postojów, odpaliliśmy ciągnik i zajechaliśmy nim około 10 km w kierunku Płocka. Po jakimś czasie jednak zawróciliśmy i oddaliśmy ciągnik właścicielowi.

Na jeden z wyjazdów w 2000 roku pojechaliśmy do Płocka w 5 osób. Był to okres, gdzie nasi nie walczyli o mistrza. Ochrona w Płocku była w szoku, gdyż klub z Kielc nie zgłosił, że ktoś z Iskry się wybiera. Bawiliśmy się, że odkręcamy żaróweczki. Mecz wygrany, a mistrzem na koniec sezonu zostało Wybrzeże.

Na jednym z wyjazdów na Wisłę zdarzyła się nawet afera. Mecz był cały czas w plecy, staliśmy, jak to zwykle w Blaszaku, za bramką. Wzdłuż naszego sektora chodziła taka maskotka w głupiej czapce i cały czas prowokowała. Cały czas prosiłem, żeby nie zasłaniała nam meczu. Skończyło się na tym, że skoczyłem na maskotkę, sprowadziłem do parteru i zaczęła się zadyma…”

Mecz z Wisłą już jutro. Ma być kosmos, każdy zdziera gardło, nikt się nie oszczędza. Spotkania z Nafciarzami to nasza kibicowska wizytówka, od nas zależy jak się pokażemy!

Poprzedni tekst

Wspomnienia ze Świętej Wojny cz.1

Następny tekst

To jest najnowszy wpis

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Podziel się swoją opinią i skomentuj ten wpis